PODPOROVATELA

Podporovatelia

Návrhu na krízové opatrenia pre MK SR. OF Zachráňme kultúru
k 13. 4. 2020

  1. Zora Husarčíková, platforma Fashion LIVE!
  2. Linda Fintorová, kultúrna manažérka
  3. Lucia Faltinová, prekladateľka; divadlo Bridgin’ Drama, výkonná riaditeľka
  4. Jozef Danglár Gertli, nezávislý umelec
  5. Ľubomír Bukový, nezávislý expert
  6. Elena Knopová, Ústav divadelnej a filmovej vedy Centra vied o umení SAV, riaditeľka
  7. Michal Vajdička, režisér, Slovenské národné divadlo
  8. Eva Pavlíková, herečka, Divadla Andreja Bagara v Nitre
  9. Monika Michnová, dramaturgička, Slovenské komorné divadlo Martin, divadelný festival Dotyky a spojenia
  10. Peter Maráky, redakcia časopisu Pamiatky a múzeá; Spoločnosť priateľov Univerzitnej knižnice
  11. Adela Zvalová, scenáristka
  12. Bohdan Smieška, konzultant, Platforma BA – Kultúrna Bratislava
  13. Robert Hromec, slobodný umelec
  14. Zuzana Hromcová, mediálna spoločnosť Film Europe
  15. Zuzana Böhmerová, nezávislý expert
  16. Jana Gombiková, scenáristka a fotografka
  17. Andrej Kalinka, umelecké zoskupenie MED A PRACH
  18. Anna Juríčková, projektová manažérka, mediálna spoločnosť Film Europe
  19. Koloman Galbavý, nezávislý expert
  20. Soňa Ferancová, režisérka
  21. Lucia Dubačová, OZ Imaginárium, štatutárka; festival Sensorium, riaditeľka
  22. Martin Kasarda, Magazín o knihách, Kultúrny život, šéfredaktor; Fakulta masmédií PEVŠ – Ústav mediálnej tvorby, vedúci
  23. Anna Fifiková, dramaturgička, scenáristka, editorka
  24. Milan Rašla, pedagóg VŠMU; Komisia pre správu pozostalosti po národnom umelcovi Martinovi Benkovi, predseda
  25. Alexandra Grusková, scenická a kostýmová výtvarníčka
  26. Peter Nagy, scenárista
  27. Anna Grusková, Reminiscencie
  28. Peter Gála, ASIL – Asociácia ilustrátorov, predseda
  29. Katarína Fitková, scenáristka
  30. Barbora Hrínová, scenáristka a pedagogička FTF VŠMU
  31. Zuzana Dzurindová, scenáristka
  32. Linda Magáthová, prekladateľka, OZ DoSlov
  33. Martin Čičvák, režisér
  34. Valeria Schulczová, scenáristka, dramatička, divadelná režisérka
  35. Jozef Krasula, Slovenské stredisko medzinárodnej asociácie amatérskych divadiel AITA/IATA, prezident; Súkromné konzervatórium Kardoša v Topoľčanoch
  36. Michal Legíň, Divadlo na hojdačke
  37. Oľga Ruppeldtová, prekladateľka, Slovenská spoločnosť prekladateľov umeleckej literatúry (SSPUL)
  38. Sláva Daubnerovcá, režisérka, performerka, herečka
  39. Marta Poláková, Platforma pre súčasný tanec PlaST; Vysoká škola múzických umení
  40. Maja Hriešik, Platforma pre súčasný tanec PlaST; Vysoká škola múzických umení
  41. Jozef Vlk, režisér, producent, skladateľ, Debris Company Bratislava
  42. Stanislava Vlčeková, choreografka, performerka, pedagogička, Debris Company Bratislava
  43. Lukáš Sigmund, scenárista, festival seriálov pilot
  44. Barbara Sigmundová, prekladateľka, o. z. DoSlov
  45. Rasťo Šenkirik, expert na kultúrnu politiku
  46. Anna Šimončičová, kultúrna manažérka, Asociácia Divadelná Nitra
  47. Mária Šimončičová, konzultantka,kultúrny a kreatívny priemysel
  48. Miroslav Zwiefelhofer, divadelný kritik
  49. Ján Sklenár, KC Modra, riaditeľ; hudobný redaktor SRo/Rádio Devín
  50. Jana Kurucová, operná speváčka, sólistka Štátnej opery Hamburg a stála sólistka operných domov na Slovensku
  51. Margareta Klimáčková, projektový manažér, Divadlo GUnaGU
  52. Richard Stanke, herec, člen Činohry Slovenského národného divadla
  53. Marek Pažitný, Obuv šitá na mieru, spol. s r.o.
  54. Ady Hajdu, herec, Divadlo Astorka – Korzo ´90
  55. Jozef Barinka, reštaurátor, fotograf
  56. Oleg Fintora, sochár, bývalý pedagóg VŠMU
  57. Andrej Petrovič, choreograf, tanečník
  58. Emil Leeger, herec, tanečník akrobat, pedagóg
  59. Erik Mucska, Maximilian Mucska Tailors
  60. Pavol Danišovič, výkonný riaditeľ, Štúdio L+S
  61. Michal Ditte, dramaturg, dramatik, riaditeľ Divadla Pôtoň – Centrum umenia a kreativity, Bátovce
  62. Iveta Ditte Jurčová, režisérka, Divadlo Pôtoň – Centrum umenia a kreativity, Bátovce
  63. Marian Pavlovič, operný sólista, organizátor festivalu City Sounds Bratislava
  64. Pavol Remenár, sólista Opery Slovenského národného divadla
  65. Natália Horečná, choreografka, tanečníčka, NTD a Balet Hamburg
  66. Vladimír Michal, vydavateľ, kníhkupec, zakladateľ kníhkupectva Artforum
  67. Milota Havránková, umelecká fotografka a vysokoškolská profesorka, Akadémia umení Banská Bystrica
  68. Lea Fekete , výtvarníčka a módna návrhárka
  69. Dušan Katuščák, vysokoškolský profesor, knižničná a informačná veda, Sliezska univerzita Opava, výskumník ŠVK Banská Bystrica
  70. Jana Kovalčíková, herečka, Slovenské národné divadlo
  71. Viliam Široký, výtvarník v slobodnom povolaní
  72. Nikolaj Nikitin, hudobník, hudobný skladateľ, pedagóg a producent, predseda OZ Hlava XXII Združenie pre rozvoj kultúry a integrácie telesne postihnutých
  73. Ivan Gontko, bábkar a verklikár, Tradičné bábkové divadlo TYJÁTR a Staré divadlo v Nitre
  74. Stanislava Chrobáková Repar, spisovateľka, FRAKTÁL, o. z.
  75. Peter Pavlac, dramatik a dramaturg
  76. Boris Kršňák, Víkend atraktívneho divadla, Zvolen
  77. Tomáš Kršňák, Víkend atraktívneho divadla, Zvolen
  78. Michal Ďuriš, herec, DJGT Zvolen
  79. Peter Čižmár, divadlo Kontra Spišská Nová Ves a Štátne divadlo Košice
  80. Andrej Augustín, akademický maliar, organizátor medzinárodného projektu Textile Art of Today
  81. Lívia Filusová, filmová producentka
  82. Anabela Žigová, vizuálna umelkyňa a režisérka
  83. Ján Fakla, manažér a riaditeľ, Ansámbel nepravidelného divadla n.o., Banská Štiavnica
  84. Jana Mikitková, režisérka a dramaturgička, Festival AMPLIÓN – Nový kabaret & pouličné umenie, AND n.o., Banská Štiavnica
  85. Ľuba Blaškovičová, Staromestské divadlo Petra Raševa, Košice
  86. Simona Vachálková, scénická a kostýmová výtvarníčka
  87. Barbara Brathová, kunsthistorička, kurátorka výstav a divadelná recenzentka
  88. Katarína Kissoczy, sochárka, vedie Ateliér.EM a galériu ZáHRADA
  89. Judita Hansman, herečka, Prešporské divadlo Bratislava
  90. Eva Šebová, keramikárka
  91. Lucia Holinová, šéfredaktorka časopisu TANEC, choreografka, producentka RESERVA o.z.
  92. Roman Vykysalý, riaditeľ, Európsky Festival humoru a satiry Kremnické gagy
  93. Marek Godovič, dramaturg a divadelný kritik
  94. Monika Haasová, herečka, performerka, tvorca
  95. Tereza Langerová, výtvarníčka
  96. Katarína Čanecká, vedúca kostýmovej výroby UDD SND
  97. Peter Čanecký, scénický a kostýmový výtvarník
  98. Oľga Smetanová, generálna tajomníčka Medzinárodnej spoločnosti pre súčasnú hudbu
  99. Viera Polakovičová, muzikologička, hudobná kritička a diplomatka
  100. miesto pre Vás